زمونه


این زمانه به ما چه ها که نمی دهد از نا امیدی و یاس تا کاهش اعتماد به نفس.

این زمانه چه ضربه هایی که به ما نمی زند از مشت های سنگین تا سیلی های تحقیر آمیز

این زمانه چه جملاتی  که بارمان نمی کند از فحش های رکیک تا طعنه های خفیف

 

محمدرضا

یک دیدگاه برای ”زمونه

 1. یه بار که حدود چند روز طولانی بیمارستان بودم وقتی دکتر بهم گفت که میتونم راه برم از تخت اومدم پایین خیلی عصبی بودم. با درد شدیدی که داشتم نمیدونستم که باید به پاهام اطمینان کنم یا نه مطمعن نبودم پاهام میتونن مثل قبل ستون باشن یا نه. محمد رضا شاید این به ظاهر بی ربط باشه اما… در زندگی دردهایی هست که خیلی از ماها تجربه میکنیم. خیلیا هم تجربه نمیکنیم. مثل درد شکستگی دست و پا درد مرگ عزیزان درد ظلم نظام حاکم دردهای تاریخ … اما تو زندگی دردهایی هم وجود داره که زمان اونارو نشون میده و سر باز میکنن و فقط زمان هم میتونه اونارو حل کنه…
  نمیدونم اما من یه بار مرگ رو تجربه کردم بین این دنیا و اون دنیا من برگشتم به زندگی باید خوشحال باشم یا غمگین؟ اما موضوع اینه که ما ایرانیا دردای زیادی داریم بیکاری فساد کمبود شغل ما همه ی ما درد های مشترکی هم داریم که نه زمان میتونه اونارو حل کنه نه تاریخ… فقط خودمون میتونیم باهاشون مقابله کنیم اما نمیتونیم و این رنجه….
  امــــــــــــــا اصلا بحث ایران نیست بحث زمانه، روزگاره ،ما باید اینارو تحمل کنیم.. فقط میتونیم راجبه این درد نوشته بگم که. باید تحمل کنیم چون با همه ی زندگی که تو این دنیا کردم اینو میدونم که زندگی خیلی بهتر از تسلیم شدنه…زندگی همیشه بهتر از مرگه.
  اما زندگی یک روی سکه هم دارد. یه روی سکه که من و تو و خیلیای دیگر آن را دوست داریم. مثل تابستان ،مثل پاییز با زیبایی هایش .خودت گفتی خودت نوشتی که به تابستان ارادت داری و این یعنی طلوع نارنجی.. زندگی دو رنگ است . نیمش امید نیمش بیم تارش فقر پودش بیم جلوه اش شاد درونش غم. اما همون یک ثانیه لبخند محمدرضا همون یک ثانیه به همه ی این تلخیا نمی ارزه؟
  این نوشته رو خیلی دوست دارم. ممنون که هنوز مینویسی… همیشه بنویس .. تو و دوستام بارم همون طلوع نارنجیی هستین که واست نوشتم… ممنون
  شادباشی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s